października 13, 2017

📕 "Sportowe Kalorie” Iwona Bates - recenzja
Dziś zapraszam Was na recenzję książki „Sportowe Kalorie” autorstwa Iwony Bates. To kompendium wiedzy dla młodych osób uprawiających sport profesjonalnie oraz dla przyjemności. 

Iwonę Bates poznałam ładnych parę lat temu, w mojej pierwszej pracy w Warszawie. Potem nasze ścieżki się rozeszły, żeby spotkać się po 3 latach przy okazji doboru diety. Okazało się, że Iwona jest osobą, która spełnia swoje marzenia. Jest dietetykiem, a szczególnym jej zainteresowaniem cieszy się dieta dla dzieci uprawiających sport. 

Iwona jest autorką bloga Dieta Zdrowych Kalorii, redaktorką w magazynie KoBBieciarnia, dietetykiem i kobietą, która ma głowę pełną pomysłów. Jest też pomysłodawczynią akcji Akademia Prawdziwych Mistrzów, realizowaną przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie. Program jest kierowany do młodzieży planującej rozwijać swoją karierę sportową.  Wszystko co robi - robi z pasją.

Książka „Sportowe Kalorie” jest naturalną konsekwencją kariery autorki. Dzieli się w niej swoim długoletnim doświadczeniem. Kolejne rozdziały wprowadzają nas w poszczególne składniki naszego żywienia. Czytamy o wodzie, węglowodanach, białku, tłuszczach. Mamy konkretne przykłady , tabele i rysunki, które przemawiają do czytelnika. Pomimo wielu faktów i naukowych badań przywoływanych w książce, czyta się ją bardzo przyjemnie.
W dzisiejszym pędzącym do przodu świecie zapominamy o najbardziej podstawowych i oczywistych sprawach jak np. jedzenie 5 posiłków dziennie o stałych porach dnia czy picie odpowiedniej ilości wody. Każdy wie, że fastfood jest niezdrowy, ale Iwona Bates wyjaśnia nam dlaczego. Autorka pokazuje w jaki sposób kształtować dobre nawyki żywieniowe. Uczy nas jeść świadomie i pokazuje, że zdrowe posiłki mogą być pyszne i atrakcyjne. W książce znajdują się przepisy stworzone z myślą o diecie sportowca. Dostępne są również gotowe plany żywieniowe.

Iwona Bates nie pomija również dobroczynnej roli bakterii czy błonnika. Mogę powiedzieć z pełną świadomością, że książka „Sportowe Kalorie”  to poradnik napisany w bardzo przystępny sposób i z sercem dla sportowców. Myślę, że jest to też obowiązkowa lektura dla rodziców, którzy myślą o tym, aby wychować w zdrowiu swoje dzieci. Moja córka jest uczennicą klasy sportowej. Dodatkowo uprawia karate kyokushin. Karate jest jej pasją. Jestem przekonana, że do "Sportowych Kalorii" będę sięgać jeszcze nie raz. 
Serdecznie polecam książkę wydaną przez PZWL - "Sportowe Kalorie" autorstwa Iwony Bates.

Pięknie o książce napisała nasza  mistrzyni łyżwiarstwa szybkiego - Luiza Złotkowska:

"Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy o żywieniu w sporcie. Daje dużą wiedzę o poszczególnych składnikach odżywczych, ale również gotowe przepisy i programy żywieniowe. Żałuję, że na początku mojej kariery sportowej nie spotkałam się z taką publikacją. Choć i dziś dużo mogłam się z niej dowiedzieć."


Poniżej kilka linków:
 
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 🍬 Smakołyki Dominiki 🍬 , Blogger