października 17, 2015

Harry Potter
W ubiegłym tygodniu wyszło pierwsze ilustrowane wydanie książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.
Dla wszystkich miłośników magii, którzy rozważają "kupić czy nie kupić" wrzucam kilka zdjęć na zachętę. Książka nie jest tania, ale ilustracje Jima Kay’a są tak przepiękne, że wynagradzają ten wydatek. 

Mi osobiście kreska Kay'a kojarzy się z przepięknie wydaną "Baśnią o Stalowym Jeżu" Jana Brzechwy ilustrowaną przez Marcina Szancera. Będąc dzieckiem uwielbiałam przeglądać tą książkę i za każdym razem w obrazach Szancera dostrzegałam nowe szczegóły. Piękne i poruszające wyobraźnię, podobnie jak sama baśń ...."Na ulicy Czterech Wiatrów niedaleko Bonifratrów, do zachodnich ścian przytyka sklep magika Mechanika..." Znacie tą baśń? Jeśli nie to gorąco polecam.

Tymczasem pozostając w klimacie zapraszam Was do Szkoły Magii i Czarodziejstwa , 
zapraszam Was do Hogwartu 💎🔥🎓


 


6 komentarzy :

 1. idealnie na gwiazdkę, Leoś jeszcze nie poznał Harrego Pottera, ale zamierzam właśnie zakupić....prezentuje się pięknie...i intrygująco..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wydanie na pewno będzie wspaniałym prezentem. Jest przepiękne. Muszę przyznać, że nawet Babcia się wciągnęła z lekturę Harrego :D

   Usuń
 2. A my dziś z moja chorą licealistką obejrzałyśmy (Ona po raz ENTY oczywiście ) ostatnia część. Wszystkie części przeczytała po siedem razy, a teraz czyta w oryginale !!! kończy właśnie druga część !

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna, patrzyłam na te obrazki jak zaczarowana :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 🍬 Smakołyki Dominiki 🍬 , Blogger